Bogate i nierzadko zadziwiające zastosowania płyt korkowych

Korek jest niepotocznym surowcem zdobywanym z kory dęba korkowego. Jest nieprzenikliwy dla wilgoci, lekki, plastyczny i ogniotrwały.

Korek jest prosty w recyklingu, a przemysł korkowy jest uważany za nieszkodliwy dla środowiska. Ze względu na własne olbrzymie właściwości i stosowanie, sprawdził się w wielu płaszczyznach życia codziennego. Korek faktycznie nie starzeje się i nie traci swoich cech. Z korka wykonywanych jest mrowie artykułów takowych jak:

   • tabele z korka
   • deski z korka
   • korkowe panele
   • materiały z korka
   • korkowa galanteria
   • płyty z korka

   Płyty korkowe to moduły, które najczęściej umieszczane są w środku budynków jako składnik wykończeniowy, by umożliwić jak najlepsze działanie wszelkim pokojom.

   Korek jest świetnym produktem izolacyjnym i akustycznym, co przekłada się na utrzymanie odpowiedniej temperatury, a także spadek poziomu hałasu. Płyta z korka pozwala dodatkowo na wyrównanie ścian i podłóg, a z racji dużej giętkości korka, płyty idzie w przyszłości swobodnie obrabiać. Wybór tablic jest bardzo zróżnicowany. Różne wymiary i szerokości płyt korkowych..

   Różne modele płyt – różne przeznaczenia

   Płyty drobnoziarniste są kapitalnym produktem do rzeźbienia, wykrawania, a także drukowania. Równa pokrywa korka i elastyczność, a dodatkowo niebanalna trwałość na kruszenie sprawia, że płyty znajdą doskonałe zastosowanie do produkcji uszczelek technologicznych (oklein do sprzęgieł, uszczelek do maszyn), gadżetów używanych w reklamie (podkładki z reklamą pod garnuszki, breloczki), czy w specjalności obuwniczej (wkładki, podpiętki). Korek znakomicie łączy się z pianką, papierem czy tekturą. Płyty ziarniste średnio nadzwyczajnie stwierdzą się jako autonomiczne tablice informacyjne, idzie je kupić tu https://korexradom.pl/category/tablice-korkowe, do gablot, a dodatkowo parawanów ogłoszeniowych, do których przytkniemy przeróżnego rodzaju ogłoszenia albo wiadomości. Mogą być wykorzystywane dodatkowo w oknach i meblach, a także modelach. Płyty gruboziarniste są doskonałą separacją hałasu i termoizolacją. Wykluczają niepożądane tony i męczący hałas. Ogromna gęstość towaru przekłada się na solidność i wytrzymałość przez wiele lat. Płyty korkowe są bardzo proste w obróbce, nie wchłaniają wilgoci, są odporne na rozciąganie i mają duży stopień tarcia. Bardzo dobrze sprawdzą się do ozdoby (idzie je malować), wyrobu czynników ozdobniczych i wykończeń.